Sejm przegłosował wprowadzenie zakazu różnicowania cen ubezpieczeń ze względu na płeć. To efekt zmian w przepisach unijnych. Podwyżki cen dla kobiet już się zaczęły. A będzie jeszcze drożej.
„Sejm w piątkowym głosowaniu znowelizował ustawę o działalności ubezpieczeniowej. Wprowadza ona zakaz różnicowania składek i świadczenia ze względu na płeć. Ustawa dostosowuje polskie przepisy do uregulowań unijnych. W głosowaniu wzięło udział 433 posłów. Za oddało swój głos 298, przeciw – 134, a jeden wstrzymał się od głosu” – czytamy w komunikacie PAP.

21 grudnia wejdzie w życie orzeczenie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości zakazujące różnicowania cen polis ze względu na płeć. Do tej pory unijne przepisy o równym traktowaniu kobiet i mężczyzn nie dotyczyły branży ubezpieczeniowej. Kobiety płacą za ubezpieczenia auta mniej, bo statystycznie powodują mniej wypadków i rzadziej łamią przepisy drogowe. Tańsza jest dla nich też polisa na życie, bo średnio żyją dłużej. Mężczyźni mogą za to mniej oszczędzać dodatkowo na emeryturę, by dostawać takie samo świadczenie jak kobiety.

wiecej na: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,12925155,To_juz_pewne__kobiety_zaplaca_za_ubezpieczenie_wiecej.html#ixzz2DKegPrMa