Strategiczni inwestorzy Przemysław Weremczuk oraz Certus Investments Sp. z o.o. dofinansowali wrocławską firmę odszkodowawczą Auxilię, która na rynku działa od 12 lat. Dzięki pozyskanym 2 000 000 PLN, spółka uruchomi kolejne oddziały w Polsce i będzie mogła zająć się większą liczbą spraw sądowych. 

Siedziba główna firmy znajduje się we Wrocławiu, a jej oddziały w Opolu, Koninie i Zielonej Górze. Dzięki pozyskanym od inwestorów funduszom, spółka otworzy kolejne placówki w Tarnowie, Łodzi, Lublinie i w województwie kujawsko-pomorskim. Dofinansowanie pozwoli też na zajmowanie się większą liczbą przypadków. – Specjalizujemy się w sprawach, które wiążą się z dużymi szkodami osobowymi, gdzie roszczenia zaczynają się od 100 000 PLN. Większość z nich trafia na drogę sądową, co oznacza dla nas kredytowanie postępowania nawet przez kilka lat – mówi Bartosz Boberski, prezes Auxilii.  Jak wynika z danych spółki, wartość spraw wzrasta corocznie o co najmniej 25%.

Na  31 grudnia 2014 spółka posiada w portfelu roszczenia odszkodowawcze (sprawy złożone w sądzie) na ponad 66 milionów PLN.  - Jeśli chcemy powiększyć zasięg oddziaływania oraz liczbę spraw sądowych, musimy mieć zapewnione finansowanie. Oprócz kosztów sądowych, które pokrywamy, obsługujemy także finansowo cały proces dochodzenia odszkodowania w sądzie. Aktualnie poziom naszego zaangażowania z tego tytułu wynosi 1,5 miliona złotych – dodaje Bartosz Boberski.

Dla inwestorów dywersyfikacja portfela

- Od dłuższego czasu przyglądamy się branży odszkodowawczej, jako sektorowi dynamicznie się rozwijającemu. Analizując rynek, wybraliśmy gracza, który, naszym zdaniem, ma duży potencjał wzrostu, o czym świadczą chociażby znaczne, systematyczne wzrosty wartości spraw prowadzonych w sądzie. W ten sposób dywersyfikujemy swój portfel inwestycyjny – mówi Przemysław Weremczuk.
- Przekonujący dla nas również był sposób organizacji sprzedaży, transparentne zasady umów
z klientami, plany rozwojowe i nastawienie na sprawy sądowe
– dodaje.

Przemysław Weremczuk -– inwestor indywidualny. W Auxilii jako członek Rady Nadzorczej będzie doradzać zarządowi w budowaniu długotrwałej wartości spółki. Prowadzi własne przedsięwzięcia inwestycyjne. Zajmował się spółkami notowanymi z problemami finansowymi. Dziś buduje swój portfel inwestycyjny w oparciu o spółki silne fundamentalnie z dużym potencjałem wzrostu oraz spółki technologiczne na wczesnym etapie rozwoju. Zaangażowany kapitałowo w branże ochrony środowiska, odszkodowawczą, usług finansowych, medycyny estetycznej/kosmetycznej, wydruków 3d oraz IT.

Certus Investment – spółka o profilu inwestycyjnym zajmująca się dokonywaniem średnioterminowych (1-3 lata) inwestycji na rynku kapitałowym ze środków własnych. Preferowanymi celami inwestycyjnymi są firmy o zweryfikowanym modelu biznesowym znajdujące się w fazie szybkiego wzrostu i posiadające atrakcyjne plany rozwoju. W portfelu Certus Investment znajdują się podmioty z różnych branż m.in. marketingu internetowego, produkcji urządzeń do medycyny kosmetycznej, wydruków 3D, usług finansowych, IT.

źródło: Auxilia Sp.z o.o.