logo_pidipoZarząd Polskiej Izby Doradców i Pośredników Odszkodowawczych w dniu dzisiejszym powołał na stanowisko Dyrektora Biura Izby r.pr. Justynę Halaś, która już od wielu lat jest związana z rynkiem odszkodowawczym. Szerszej publiczności dała się poznać jako autor publikacji z zakresu prawa cywilnego, karnego i ubezpieczeniowego. Do zadań nowo powołanej Pani Dyrektor będzie należało prowadzenie obsługi prawnej Izby i zarządzanie Biurem.

Pirwsze szkolenie na nowym stanowisku pani Dyrektor poprowadzi juz 19 maja 2014 r.  Szkolenie jest organizowane przez  PIDiPO dla wszystkich podmiotów zrzeszonych w Izbie,a dotyczy planowanych zmian w prawie konsumenckim. Nowe przepisy przewidują m.in. zaostrzenie obowiązków informacyjnych przedsiębiorców zawierających umowy z konsumentami (w tym także poza lokalem przedsiębiorstwa i na odległość) oraz wydłużenie terminu na odstąpienie od umowy.

Izba wyraża nadzieję, że zaprezentowane zagadnienia okażą się pomocne dla wszystkich podmiotów działających na rzecz osób poszkodowanych. Udział w szkoleniu zapewni właściwe przygotowanie do nadchodzących zmian, w tym także w zakresie modyfikacji wzorców umów stosowanych dotychczas przez podmioty działające na rynku odszkodowawczym.

źródło: pidipo