policja-bok autaDnia 24 maja 2012 roku w Ustrzykach Dolnych doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

Podczas skrętu w lewo (skrętu sygnalizowanego) potrącony został przez policyjnego Fiata Ducato motorowerzysta. Skutki wypadku były tragiczne, 16letni motorowerzysta zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Wstępne ustalenia właściwie nie pozostawiały wątpliwości, iż winę za zaistniały wypadek ponosi kierujący Fiatem policjant. Ducato nie było pojazdem uprzywilejowanym, wyprzedzało motorowerzystę na podwójnej ciągłej w okolic skrzyżowania, poruszało się z prędkością 70-80 km/h w terenie zabudowanym – dozwolone 50 km/h. Młody motorowerzysta nie miał szans w zderzeniu z taki pędzącym pojazdem.
Dalszy przebieg sprawy nie był już tak oczywisty. Najpierw Prokuratura Rejonowa w Sanoku postanowieniem z dnia 18 sierpnia 2014 roku (1Ds 429/12/Sw) umorzyła śledztwo, następnie decyzja ta została utrzymana przez sąd.
Stanowisko takie wydaje się nie tylko sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem, ale jest sprzeczne z opiniami biegłych sądowych, którzy jasno wskazują na winę kierującego policjanta.
Co więcej w związku z takowym obrotem sprawy, Policja wystąpiła o odszkodowanie do TU w którym był ubezpieczony motorower w związku ze szkodami jakie w czasie wypadku powstały w policyjnym Fiacie Ducato.
Poszkodowana nie zgadza się z takim stanowiskiem i twierdzi, iż sprawa potoczyła się w taki sposób ponieważ dotyczyła policji.

 

źródło: Marshall sp. z o.o.