PZUJak podaje Puls Biznesu konsolidacja należących do państwowych spółek lecznic, szpitali i uzdrowisk ruszyła z kopyta, dzięki czemu powstanie drugi podmiot na rynku usług medycznych.

Ośrodki wczasowe w górach, nad morzem, przychodnie przy zakładzie pracy —takimi aktywami dysponują państwowe molochy. Poprzedni minister skarbu — Mikołaj Budzanowski zlecił przegląd owych aktywów pod kątem sprzedaży tych, które nie są związane z podstawową działalnością. W ten sposób  Polska Grupa Energetyczna w 2012 r. sprzedała  14 placówek Lux Medowi.

Do gry chce teraz dołączyć PZU — według nieoficjalnych informacji „PB” kończy negocjacje z PKN Orlen na temat przejęcia Orlen Mediki, operatora dwóch przychodni w Płocku, z rocznymi obrotami na poziomie 25 mln zł i PROF-MED, operatora dwóch placówek we Włocławku z 5 mln zł obrotów.

Biznesy medyczne należące do państwowych gigantów to często firmy o obrotach kilkudziesięciu milionów złotych rocznie i podobnej wartości. Dla kupca wartością jest zagwarantowana baza tysięcy klientów pracowników koncernu, dlatego chętnych nie brakuje.

źródło: Puls Biznesu