Na których ubezpieczycieli najczęściej skarżą się klienci? Najwięcej problemów jest z AXA Direct, Link4 i MTU – wynika z raportu rzecznika ubezpieczonych. Nasze zestawienie można nazwać rankingiem firm ubezpieczeniowych, które najgorzej likwidują szkody.
W trzecim kwartale 2012 roku do rzecznika ubezpieczonych wpłynęło ponad 11 tys. skarg na ubezpieczycieli. Najwięcej – bo prawie aż 6 tys. skarg – dotyczyło ubezpieczeń komunikacyjnych, czyli obowiązkowego OC i dodatkowego autocasco. Na co głównie skarżyli się kierowcy? Problemy najczęściej dotyczyły występowania tzw. podwójnego OC. Klienci skarżyli się też na problemy z uzyskaniem zwrotu składki ubezpieczeniowej za niewykorzystany okres ubezpieczenia oraz na wysokość cen polis.

Na kogo klienci skarżyli się najczęściej?

Ranking najgorszych ubezpieczycieli otwiera AXA Direct, która sprzedaje ubezpieczenia głównie przez telefon i internet. Kolejne miejsce zajmuje Link4 – również wirtualny ubezpieczyciel, który jednak od niedawna sprzedaje ubezpieczenia również przez agentów. Podium zamyka Moje Towarzystwo Ubezpieczeń, należące do grupy Ergo Hestia.
Jak co roku najwięcej skarg dotyczących ubezpieczeń majątkowych, czyli m.in. polis na auto czy mieszkanie, wpłynęło od klientów PZU. Nic w tym dziwnego, to w końcu największy ubezpieczyciel w Polsce, a jego udział w rynku wynosi ok. jednej trzeciej. Kiedy jednak spojrzymy na relację udziału skarg w jej ogólnej liczbie do udziału danej ubezpieczalni w rynku, to okaże się, że biorąc pod uwagę największych ubezpieczycieli, klienci najczęściej (w stosunku do udziału w rynku) skarżą się na AXA Direct, Link4 i MTU.

więcej na: http://wyborcza.biz/finanse/1,105684,12825852,Ranking_najgorszych_ubezpieczycieli.html#ixzz2BxLluf2N

źródło: Gazeta Wyborcza