Ubezpieczenie zamiast drogich kancelarii

Pomoc adwokata można uzyskać już za kilkadziesiąt złotych rocznie, wystarczy wykupić polisę ochrony prawnej.

Według danych KNF w 2011 r. sprzedano 668 tys. polis ochrony prawnej, czyli o 360 tys. mniej niż w 2010 r. Na rynku są jednak firmy, które odnotowały wzrost sprzedaży polis. Specjalizująca się w ochronie prawnej D.A.S. odnotowała wzrost sprzedaży wszystkich polis z 44,6 tys. w 2010 r. do 48,6 tys. w roku ubiegłym. Spadku nie doświadczyli też ubezpieczyciele oferujący głównie takie rozszerzenie prawne do ubezpieczeń komunikacyjnych, np. OC.

Ceny rocznych polis OP zaczynają się od 20 zł, a kończą w okolicach 400 zł. W porównaniu do cennika kancelarii prawnych, nie jest to dużo. – Koszt porady profesjonalnego pełnomocnika może wynieść do kilkuset złotych. Koszty sądowe stanowią zaś co najmniej 5 proc. przedmiotu sporu – mówi Namerła. Dochodząc odszkodowania w wysokości np. 50 tys. zł, musimy zapłacić kancelarii ok. 2,5 tys. zł.

Ubezpieczenie prawne obejmuje też pomoc w trakcie sprawy sądowej. Ubezpieczyciel ponosi koszty bez względu na to, czy klient odnowił polisę. Oczywiście w ramach sumy ubezpieczeniowej, która zmniejsza się wraz z kolejnymi świadczeniami.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Więcej: http://serwisy.gazetaprawna.pl/finanse-osobiste/artykuly/610235,ubezpieczenie_zamiast_drogich_kancelarii.html