policja-bok autaPolicjanci choszczeńskiej drogówki zakończyli szaleńcze popisy 26-letniego motocyklisty. W południe jedną z najbardziej zatłoczonych ulic miasta pędził z prędkością dochodzącą do 120 km/h. Jechał slalomem wyprzedzając na podwójnej linii ciągłej, skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych zmuszając innych uczestników ruchu do zjeżdżania na boki.

Wczoraj około godziny 12.00 na ulicy Jagiełły w Choszcznie policjanci ruchu drogowego pełniący służbę w nieoznakowanym radiowozie zauważyli motocyklistę, który jadąc z prędkością znacznie przekraczającą dopuszczalną w obszarze zabudowanym nie dostosował się do znaku poziomego P-4 (podwójna linia ciągła). Mężczyzna nie zareagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Kontynuował jazdę z prędkością dochodzącą do 120 km/h, wyprzedzał kolejne pojazdy na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych. Inni kierowcy, aby uniknąć zderzenia musieli zjeżdżać mu z drogi.

Chwilę później 26-letni mieszkaniec gminy Żary kierujący motocyklem marki Suzuki GSX 750 R został zatrzymany. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pozostałe popełnione wykroczenia odpowie przed sądem. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a na jego konto trafi 45 punktów karnych.

źródło: policja